8-12°C

Celoročně dostupné některé jen v rámci sezóny na objednávku

Sezóna pro plodovou zeleninu ke léto. Mezi hlavní druhy letní plodové zeleniny patří : rajčata, papriky, cuketa, lilek.


...

Cuketa žlutá a zelená

Cuketa má široké využití. Dá se použít na grilování zapékání dá se přidávat do mletého masa ... dá se dobře kombinovat se sýry a ořechy.Dá se připravit na mnoho způsobů jak slaný tak sladký

...

Lilek

Skladování při teplotě 10 až 12°C. Lílek můžeme jak grilovat tak zapékat nebo dusit. Grilovaný lílek je výborný v kombinaci s česnekem čili paprička mi a olivovým olejem. Před úpravou je potřeba lílek zlehka posolit a nechat orosit, poté dosucha otřme aby se lilek zbavil vody a hořkosti.

...

Okurek

Má široké využití. Jak do salátů, polévek nebo omáček. Odrůdy okurky jsou hadovka, polohadovka, polní okurek a nakládačky.

...

Paprika

Druhy: červená, oranžová, zelená a žlutá. Používá se so salátů, polívek, omáček a pomazánek.

...

Paprika PCR

Je výborná psala těch. Vařená se hodí jako přísada do hustých polívek kombinovaná s jinou zeleninou do dušených pokrmů do omáček těstovinám nebo do míchaných vajíček nejznámější je plněná paprika mletým masem s rýži a omáčkou.

...

Rajčata keříčkové a volné

Rajčata je nejlepší konzumovat v Syrovém stavě můžeme z nich připravit různé saláty například Caprese s mozarellou polévky a omáčky na těstoviny a k masu kečupy šťávy aj.

...

Rajče černé - kumato

Mají sladší chuť než klasické rajčata a jsou velmi oblíbené v gastronomii nazdobení do salátů na grilování a do různých zapékaných pokrmů

...

Cherry keříčkové volné a žluté

Malé cherry rajčátka mají velmi sladkou chuť a hodí se do salátu a na studené předkrmy můžeme je také upravovat na tepelné způsoby.

...

Netradiční odrůdy rajčat

Rajčata San Marzano, rajčata barevné